bieżące wystawy i wydarzenia

backend_admin

backend_admin

wtorek, 02 lipiec 2019 00:00

Pępek świata

udział biorą: Dorota Hadrian, Magdalena Fabiańczyk, Wojciech Ochocki, Grażyna Monika Olszewska, Uladzimir Pazniak, Krzysztof Piskuła, Piotr Śnieguła, Iga Świeściak oraz młodzi twórcy z Bytomia i Katowic

sobota, 29 czerwiec 2019 00:00

Katarzyna Górna. Piknik na skraju drogi

Wystawa prezentuje prace z trzech różnych okresów twórczości Katarzyny Górnej, budując opowieść o przemocy klasowej, opresji i byciu razem na zdewastowanej planecie.

środa, 26 czerwiec 2019 00:00

Finisaż wystaw w CSW Kronika

Zapraszamy na finisaż wystaw w CSW Kronika, podczas którego odbędzie się oprowadzanie kuratorskie.

wtorek, 14 maj 2019 00:00

Axis Mundi. Projekt edukacyjny

Axis mundi - oś kosmiczna to idea symbolicznego środka, uważanego za stabilny element wszechświata, stanowiąca podstawę kosmogonii w dawnych kulturach. Według wierzeń na osi tej następowało mityczne zatrzymanie czasu, co umożliwiało kontakt zarówno z przeszłością, jak i przyszłością.

Rzeczywistości jest nieskończenie wiele. Powstają m.in. w chwili, gdy na rozdrożu wybieramy jedną z możliwych ścieżek lub wydeptujemy nową.

poniedziałek, 13 maj 2019 00:00

Maciej Cholewa. Fizyka spędzania czasu

Co pojawiło się w mojej głowie, kiedy Maciek Cholewa opowiedział mi o swojej planowanej wystawie

poniedziałek, 13 maj 2019 00:00

Patrycja Orzechowska. Lepiszcze i rękoczyny

„Brzydko jest zasługiwać́ na karę, ale i mało chwalebnie karać.”
Michel Foucault

Tytuł wystawy Liliany Piskorskiej przywołuje myśl marksistowskiego filozofa Antonio Gramsci’ego, wedle której o zakresie wpływów decyduje nie tylko władza polityczna, lecz również instytucje społeczne, kulturalne i religijne.

piątek, 05 kwiecień 2019 00:00

Prekariuszki sztuki. Panel dyskusyjny

Zapraszamy na panel dyskusyjny w CSW Kronika towarzyszący wystawie Królowa Pszczół, podczas którego przedstawicielki polskiego art world'u przybliżą problematykę związaną z ekonomicznym wykluczeniem kobiet w polu sztuki.

środa, 03 kwiecień 2019 00:00

Biuletyn #5-6

W numerze 5-6 "Biuletynu Kroniki" opracowanie wystaw HateFree? (kuratorka: Zuzana Štefková), Najpiękniejsza Katastrofa (kurator: Jakub Gawkowski) oraz Chłopcy do bicia Piotra Bujaka.