bieżące wystawy i wydarzenia

backend_admin

backend_admin

poniedziałek, 03 grudzień 2018 00:00

HateFree?

Katalog HateFree? jest podsumowaniem projektu, który był reakcją na nasilające się zjawisko mowy nienawiści wobec mniejszości w Europie środkowo-wschodniej a w szczególności nienawistnych postaw wobec Romów.

czwartek, 03 październik 2019 00:00

Pępek świata. Zeszyt edukacyjny

Pępek świata to zeszyt edukacyjny podsumowujący projekt Axis mundi. Wydawnictwo jest dostępne w wersji drukowanej oraz cyfrowej.

piątek, 27 wrzesień 2019 00:00

Miłosz Wnukowski. Lecz się

Kryzys. Stan załamania zaburzający równowagę. Ale też moment przełomu, decydującego zwrotu. W ujęciu medycznym to punkt kulminacyjny, po którym następuje przesilenie i rozstrzygnięcie: wyzdrowienie lub śmierć.

wtorek, 10 wrzesień 2019 00:00

Finisaż wystaw. Oprowadzanie + Dj Set Zralex

Zapraszamy na finisaż wystaw Piknik na skraju drogi Katarzyny Górnej (kurator: Kuba Gawkowski) oraz Pępek świata (kuratorzy: Katarzyna Kalina i Paweł Wątroba).

wtorek, 02 lipiec 2019 00:00

Pępek świata

udział biorą: Magdalena Fabiańczyk, Dorota Hadrian, Milena Kowalska, Wojciech Ochocki, Grażyna Monika Olszewska, Uladzimir Pazniak, Krzysztof Piskuła, Piotr Śnieguła, Iga Świeściak, Paweł Wątroba, Agata Zastrzeżyńska oraz młodzi twórcy z Bytomia i Katowic

sobota, 29 czerwiec 2019 00:00

Katarzyna Górna. Piknik na skraju drogi

Wystawa prezentuje prace z trzech różnych okresów twórczości Katarzyny Górnej, budując opowieść o przemocy klasowej, opresji i byciu razem na zdewastowanej planecie.

środa, 26 czerwiec 2019 00:00

Finisaż wystaw w CSW Kronika

Zapraszamy na finisaż wystaw w CSW Kronika, podczas którego odbędzie się oprowadzanie kuratorskie.

wtorek, 14 maj 2019 00:00

Axis Mundi. Projekt edukacyjny

Axis mundi - oś kosmiczna to idea symbolicznego środka, uważanego za stabilny element wszechświata, stanowiąca podstawę kosmogonii w dawnych kulturach. Według wierzeń na osi tej następowało mityczne zatrzymanie czasu, co umożliwiało kontakt zarówno z przeszłością, jak i przyszłością.

Rzeczywistości jest nieskończenie wiele. Powstają m.in. w chwili, gdy na rozdrożu wybieramy jedną z możliwych ścieżek lub wydeptujemy nową.

poniedziałek, 13 maj 2019 00:00

Maciej Cholewa. Fizyka spędzania czasu

Co pojawiło się w mojej głowie, kiedy Maciek Cholewa opowiedział mi o swojej planowanej wystawie