You are here:wystawy»wystawy 2016»Bartek Buczek, Szymon Szewczyk. Dywan to lawa

Bartek Buczek, Szymon Szewczyk. Dywan to lawa

  • okres trwania: 24.09.2016 – 05.11.2016
  • kurator: kuratorka: Agata Cukierska
  • dodatkowe: otwarcie: 24 września (sobota) godz. 19.00

Stwarzając przestrzeń wokół siebie człowiek nie szuka tylko odbicia własnych estetycznych upodobań – jego otoczenie, na które składa się mieszkanie, układ, wykończenie oraz wyposażenie, stają się jego środowiskiem i najbliższym punktem odniesienia.

Wystawa porusza zagadnienie przestrzeni mieszkalnej, jako niedającego się ukończyć projektu, relacji między człowiekiem i otaczającymi go rzeczami. Analizujemy potrzebę organizacji, tworzenia przedmiotów, przyglądamy się materiałom towarzyszącym tym aktywnościom. Konfrontujemy ambitne plany z rzeczywistością. Przyglądamy się naszym relacjom z miejscami i przedmiotami, z którymi żyjemy i zasypiamy. Dajemy wiarę propozycjom bez pokrycia, które te przedmioty składają.

www.dywantolawa.tumblr.com


Bartek Buczek (ur. 1987 r.) - stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Absolwent
ASP w Katowicach, dyplom w pracowni Andrzeja Tobisa. Profesjonalny malarz sztalugowy, bukinista, kolarz amator, mistrz wielkich rzeczy z małym budżetem, kocha hip-hop jak własną matkę.

Szymon Szewczyk (ur. 1989 r.) - ukończył malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Tworzy obrazy, kolaże, instalacje, wideo oraz obiekty. Zajmuje się również muzyką, scenografią i projektowaniem graficznym. Interesują go relacje człowieka z jego otoczeniem - zarówno materialnym jak i kulturowym oraz poszukiwanie nieoczywistych powiązań między z pozoru odległymi zjawiskami.

wystawy bieżące